Portale i Serwisy WWW

Portal internetowy (portal site, Web portal) to serwis internetowy oferujący usługi takie jak dostęp do wiadomości - politycznych, gospodarczych, sportowych. Ich źródłami są agencje prasowe, gazety i czasopisma, artykuły pisane przez redakcję portalu lub specjalnie dla portalu. Publikowane są nie tylko tekst i odnośniki, ale także zdjęcia i grafika, audio i wideo, animacje.

radewiz

Portale oferują bezpłatne konta pocztowe, programy do pobrania z Internetu, sprzedaż przez Internet, wyszukiwanie i
katalog zasobów internetowych, dodatkowe elementy dla zarejestrowanych użytkowników (personalization), pocztę elektroniczną, blogi, grupy i fora dyskusyjne, czat, wyszukiwanie, katalogi stron internetowych, informacje o pogodzie, kursach walut, imieninach.

W Polsce do portali można zaliczyć Onet.pl, Wirtualna Polska, Gazeta.pl, Interia, O2.pl. Mają one miliony użytkowników miesięcznie, składają się z setek tysięcy stron World Wide Web. Są też dobrze rozpoznawalnymi markami w polskim Internecie, znajdują się w pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych wśród polskich użytkowników Internetu miejsc internetowych, obok Google, Allegro, facebooka, Wikipedii.

Mniej popularne i mniejsze są wortale, czyli strony specjalistyczne, zajmujące się tylko pewną dziedziną: może to być na przykład wortal o mediach i marketingu jak WirtualneMedia.pl.

Serwisy informacyjne to z kolei strony, na których ukazują się zarówno krótkie wiadomości, jak i dłuższe artykuły, felietony. Mogą być ogólne, jak Twoje Wiadomości, czy specjalistyczne, jak moja strona Blogosfery.pl. Portale mają serwisy informacyjne, ale serwisy informacyjne to nie portale - jak to w ostatnich latach zaczęto mylić.

Odmianą serwisów informacyjnych są wydania internetowe gazet - Wyborcza.pl i czasopism, serwisy staOrganizing For Successcji radiowych - RadioZET i stacji telewizyjnych - TVN24. Treści w nich publikowane czerpane są z tego co publikuje się w danej gazecie, radiu, telewizji.


Masz pomysł na stworzenie portalu lub serwisu internetowego ? Zapraszamy do kontaktu z nami.

 

Bądź w Kontakcie

Południowa Polska PL

Dąbrowa Górnicza, Będzin, Sosnowiec, województwa: śląskie, mazowieckie, łódzkie, opolskie, małopolskie, podkarpackie, świętokrzyskie, dolnośląskie

Telefon: 727-904-001

Email:biuro@freshwww.pl

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.